fbpx

Mercedes Gla, rivali i ri i Audi dhe BMW (FOTO)

Ndër lajmet më të rëndësishme të cilat vijnë nga salloni i makinave në Frankfurt i cili fillon në shtator është Mercedes Gla i cili pritet të dalë në shitje në Itali që nga viti 2014.

Një SUV kompakt i ndërtuar duke u bazuar tek dy modelet A dhe B të makinës Coupe CLA me katër dyer. Një produkt i cili ishte zhdukur nga qarkullimi. Gla është 4.4 metra e gjatë, e gjerë 1.8 dhe me një lartësi prej 1.4 metrash. Me këtë model Mercedes kërkon të rifitojë terren ndaj rivalëve të saj Audi dhe BMW.

Duke respektuar familjen e SUV Mercedes, Gla vjen me motorë benzine 156 hp 1.6-litra ose 2-litërsh me 211 hp. Por makinat me motorë naftë më të përshtatshme për tregun italian.

Lajme të ngjashme

Back to top button