fbpx

Tri ekipe po bëjnë gati milionat për Messin

Lionel Messi mund të largohet nga Barcelona në fund të edicionit. Shitja e tij thuhet se do të ndodhë me kërkesën e vetë lojtarit. Sipas përllogaritjeve shitja e Messit do të kap vlerën e 170 milion eurove.

Janë tri skuadra që mund të përballojnë këtë blerje. Chelsea, Manchester City dhe PSG thuhet se do të jenë tri skuadrat që në verë do të paketojnë milionat për 4 herë Topin e Artë.

Muaji korrik duket të jetë muaji i “bombardimit” të Barcelonës nga ofertar për Messin.
Kalimi te Chelsea është më i mundshmi sipas bastoreve sepse gruaja e tij e pëlqen jetën në Londër.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close