fbpx

Shilegov: Shpresoj që profesorët e panë çfarë Qeverie kemi

Pas përplasjeve në mes Plenumit të Profesorëve dhe Kryeministrit Nikolla Gruevski, zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, në profilin e tij në rrjetin social Facebook, komentoi qasjen e Plenumit të profesorëve ndaj debatit të sotëm.

“Shpresoj se Plenumi i profesorëve e kuptoi ose do ta kuptoj se dialogu i vetëm me një qeveri të këtillë, mund të udhëhiqet para Kuvendit e jo në Kuvend. Nuk mund ta zgjidhni problemin së bashku me atë që e krijon të njëjtin”, shkruan Shilegov.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close