fbpx

1200 fëmijë palestinezë të vrarë gjatë 2014-tës

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka njoftuar se Izraeli gjatë vitit 2014-të ka plagosur gjithsej në Rripin e Gazës 1190 fëmijë.

OKB ka theksuar se numri më i madh i plagosjeve ka ndodhur në muajin korrik (280) dhe në dhjetor.

Plagosjet e fëmijëve janë shkaktuar nga gazi lotsjellës, bombat, plumbat e gazit etj.

OKB njoftoi pak kohë më parë se si pasojë e represionit izraelit mbi Palestinën, Izraeli nuk qëndron mirë edhe në imazh ndërkombëtar.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close