fbpx

Plaçkiten emigrantët ilegal nga Afganistani

55 vjeçari Z.S nga Negotina dhe disa emigrant nga Afganistani janë arrestuar nga policia, pasi të shtunën në stacionin policor “Mihajllovë”, pasi nëpërmjet telefonit është raportuar se po bëhet plaçkitje ndaj emigrantëve.

Pas masave të ndërmarr në afërsi të fshatit Przhdevë është gjetur Z.S nga Negotina, ndërsa pasi është kryer kontrolli tek i njëjti janë gjetur 100 euro. Gjatë kontrollit janë gjetur edhe 6 emigrant shtetas të Afganistanit.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close