fbpx

Xavi Hernandez, ka vajtuar humbjen nga Sociedadi

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka vajtuar humbjen që skuadra e tij e pësoi nga Real Sociedadi.

Sipas kapitenit të skuadrës, Barcelona humbi një rast ideal për t’u ngritur në renditje.

“Është një mundësi e humbur. Topi thjesht nuk donte të hynte brenda. Ne patëm gjithë ato shanse dhe humbën shumë. E filluam lojën keq, autogoli ishte vrasës”, u shpreh Xavi.

“Real Sociedadi luajti një lojë të mirë, veҫmas në mbrojtje. Por, edhe ne luajtëm mirë përkundër humbjes”, shtoi tutje mesfushori spanjoll.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close