fbpx

Gallata e fitoi derbin me Beshiktashin

Derbi turk i futbollit mes Beshiktashit dhe Galatasarayt ka kaluar në dominim të këtyre të fundit.

Galata triumfoi 2:0 në udhëtim për t’iu afruar kreut të renditjes në Superligën turke.

Felipe Melo (50’) dhe Burak Yilmaz (90’) shënuan golat e këtij triumfi për mysafirët.

Ndryshe, vendasit luajtën me një lojtar më pak në fushë nga minutan 62’ pas përjashtimit me të kuq të Veli Kavlak.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close