fbpx

Bale mbetet “mbret”

Drejtuesit e Real Madridit po synojnë ta blindojnë Garath Balen, pas spekulimeve se Manchester United po përgatit një ofertë të majme për ta transferuar në Old Traford.

Sipas tabloidit britanik, Daily Star, ish mesfushori i Tottenhamit pritet ta vazhdoj kontratën me kampionin e Europës dhe Botës deri në vitin 2021.

Bale është transferuar në Real Madrid nga Tottenhami, në vitin 2013, për 100 milion euro. Kontrata aktuale e reprezentuesit të Uellsit saksonë në vitin 2019.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close