fbpx

Digjet stadiumi “Riza Lushta” në Mitrovicë (FOTO)

Stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë Është kapluar nga zjarri në mëngjesin e sotëm. Zjarri ka shpërthyer rreth orës 08:35, në tribunat dhe zhveshtoret e stadiumit buzë lumit Ibrër.

Pas shpërthimit të zjarrit një ekip i zjarrfikësve ka bërë përpjekje që ta fik një zjarr i cili e kishte përfshirë tribunën në stadiumin “Riza Lushta”.

Togeri i Policisë, Nuhi Fejza i ka thënë se zjarri ka shpërthyer papritmas, ndërsa ekipet emergjente kanë reaguar.“Për momentin nuk i dimë shkaqet e zjarrit”, ka thënë Fejza për Kohen Ditore.

Digjet stadiumi Riza Lushta2

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close