fbpx

Icardi: Batistuta është shembulli që ndjek unë

Sulmuesi argjentinas i Interit, Mauro Icardi tregoi arsyet që e shtynë të braktiste Barcelonën në vitin 2011 për t’u transferuar tek Sampdoria.

”Shembulli që unë ndjek është Omar Gabriel Batistuta. Gjithmonë më ka pëlqyer stili i tij. Ndërsa në kohën ku isha pjesë e akademisë së Barcelonës, sulmuesi që më frymëzonte ishte Samuel Eto’o.  Ai kishte dicka që e bente të vecante dhe më pelqen të luaj atë stil loje”.

Icardi gjithashtu foli edhe për sulmuesin suedez Zlatan Ibrahimovic të cilin e vlerëson si një futbollist të madh, por shton se suedezi nuk është me në nivelin që ka pasur në kohën kur ishte lojtar i Interit./Z.M/ Portalb/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close