fbpx

Një vajzë 7 vjeçare i shpëton përplasjes së avionit

Një vajzë 7 vjecare në Shtetet e bashkaura të Amerikës ka shkuar drejt një shtëpie në Kentucky për të raportuar se avionic me të cilin ajo po udhëtonte ishte përplasur.

Aeroplani u gjend më vone me 4 trupa të pajetë në të, përfshi këtu edhe prindrit e vajzës 7 vjecare. Identiteti i vajzës nuk është bërë publik ended he policia nuk ka komentuar mbi lidhjen mes saj dhe viktimave.

Administrata Federale e Aviacionit u shpreh se kontrolluesit e trafikut të ajrit kishin humbur kontaktin me avionin Pipir PA-34 pasi piloti raportoi problem në motor. Rreth 30 minuta më vonë një banor i Kontesë Lyon telefonoi policinë për të treguar se një vajzë i ishte shfaqur në derën e shtëpisë për ti thënë për përplasjen./ABCnews

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close