fbpx

“Edi Rama në emisionin serb 24 minuta”(VIDEO)

Emisioni me satirë “24 minuta me Zoran Kesiq” është njëri ndër emisionet më të shikuara në Serbi, si kritikë e ngjarjeve që kanë ndodhë gjatë javës.

Në emisionin e tij, enkas për natën e vitit të ri, gazetari Kesiq së bashku me aktorin e njohur serb Sergej Trifunoviq kanë “improvizuar” një intervistë me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Aktori Trifunoviq duke luajtur rolin e Edi Ramës në këtë emision ka folë në gjuhën shqipe.

“Mirëmbrëma, Kosova është e pavarur. Ju faleminderit që më keni ftuar” ka thënë “Edi Rama”, transmeton presheva.com.

Gazetari Kesiq duke sqaruar se mardhëniet shqiptaro-serbe kanë qenë gjithnjë të këqia, andaj edhe ka shtruar pyetjen, se mund të jetë situata edhe më e keqe se kjo tani.

“Natyrisht, unë jam optimistpërkundër heshtjes dhe mungesës së çfardo lloj komunikimi në mes të Serbisë dhe Shqipërisë, besoj që së bashku mund të gjejmë mënyrë që të krijojmë mardhënie të këqia, mardhënie shumë të këqia, të bazuara në jotolerancë, provokime, fyerje dhe grindje..” ka thënë ai.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close