fbpx

Pardew nga Newcastle në Crystal Palace

Alan Pardew nuk është më trajneri i Newcastle Unitedit. Ai ka shkëputur kontratën me këtë skuadër, derisa menjëherë ka marr drejtimin e Crystal Palaces.

Ai me këtë ekipi ka nënshkruar kontratë për tre vite e gjysmë, derisa te kjo skuadër do ta zëvendësoi trajnerin e larguar Neil Warnock.

“Ka qenë privilegj ta drejtosh Newcastlen dhe për këtë dua t’i falënderoj të gjithë. Por, unë jam absolutisht i kënaqur që jam menaxher i ri i Crystal Palace. Të gjithë e dinë historinë time këtu, çfarë është e rëndësishme tani është që klubin ta qojmë përpara”, ka deklaruar Pardew.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close