fbpx

Hapet sezoni turistik në Mavrovë

Sezoni i skijimit “Mavrovë 2015” sot është hapur zyrtarisht nga kryetari i komunës Mavrovë-Rostushë Mukrem Mehmedi dhe drejtorit të Qendrës për skijim “Zare Lazarevski” Ognjan Cigovski.

Në hapjen solemne morën pjesë një numër i madh i vizitorëve-dashamir të sporteve rekreative dimërore.

Si edhe viteve të tjera edhe këtë vit kemi ofertë për huazimin e pajisjeve dimërore, trajner për të mësuar skijimin, në funksion është edhe teleferiku”, deklaroi drejtori Cigovski.

Kryetari i komunës Mehmedi deklaroi se Komuna është e gatshme për ti pritur turistët.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close