fbpx

Gerrard largohet nga Liverpooli

Tashmë është zyrtare. Steven Gerrard do të largohet nga Liverpooli në fund të këtij sezoni. Këtë e ka konfirmuar vetë futbollisti dhe klubi nga Anfield.

Gerrard do të njihet si ikona dhe legjenda e paharruar e skuadrës nga Anfieldit me të cilën ka debutuar në vitin 1998.

Klubi paralajmëroi largimin e Steven Gerrard
Klubi paralajmëroi largimin e Steven Gerrard

Në fund të sezonit, kur edhe do t’i përfundon kontrata me “The Reds”, ish-reprezentuesi i Anglisë pritet të transferohet te skuadra amerikane LA Galaxy.

Lajme të ngjashme

Back to top button