fbpx

John Green, autori i vitit

Pritet që edhe dy filma të tjerë të realizohen mbështetur në skenarët e tij, “Paper Towns” në qershor dhe “Looking for Alaska”, ndërkaq sa i përket librave, autori nuk ka paralajmëruar ndonjë vepër të re.

John Green, shkrimtari që bëri bujë me romanin “The Fault in Our Stars”, është shpallur autori i vitit 2014 nga USA Today, falë arritjeve që pati me romanin që flet për dashurinë e dy të rinjve.

Edhe pse romani i tij u botua në vitin 2012, arriti kulminacionin në vitin 2014, ndërsa edhe përshtatja filmike e filmit arriti të mbledhë 124 milionë dollarë, nën interpretimin e Shailene Woodley dhe Ansel Elgort ne rolet e Hazel and Augustus.

Pritet që edhe dy filma të tjerë të realizohen mbështetur në skenarët e tij, “Paper Towns” në qershor dhe “Looking for Alaska”, ndërkaq sa i përket librave, autori nuk ka paralajmëruar ndonjë vepër të re. / KultPlus.com

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close