fbpx

Stoke dhe United ndanë pikët

Stoke City dhe Manchester United i kanë ndarë pikët në ditën e parë të vitit, derisa në këtë ndeshje ka luajtur edhe futbollisti kosovar Adnan Januzaj.

Stoke City e fillojë mirë këtë takim duke kaluar në epërsi qysh në minutat e parë të ndeshjes.

Shaëcross shënoi në minutën e dytë kurse barazoi Falcao në minutën e 26 të pjesës së parë.

Fillimi i pjesës së dytë ishte më i mirë për Stoke, por fundi i pjesës së parë i takoi Manchesterit.

Vlen të theksohet se në minutën e 60 Stoke Cityit ju mohua një penallti e pastër

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close