fbpx

Shqipëria për herë të parë feston Vitin e Ri pa asnjë aksident

Për herë të parë pas shumë vitesh asnjë incident serioz nuk është shënuar gjatë natës së ndërrimit të viteve.

Ndërsa viteve të tjera, vetëm gjatë natës së 1 janarit shënoheshin dhjetëra aksidente dhe dëmtime të tjera nga fishekzjarrët, sivjet kjo situatë fatmirësisht nuk është përjetuar.

Gjatë gjithë natës, forcat e policisë kanë qenë në gatishmëri të plotë ndërsa më herët policia pati njoftuar se kishte marrë të gjitha masat që ndërrimi i viteve të kalonte pa asnjë problem.

Në krye të të operacionit të qindrave forcave të policisë ka qënë vetë drejtori i policisë Artan Didi dhe kryepolici i Tiranës Ardian Çipa.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close