fbpx

Metropolet evropiane dhurojnë spektakël për vitin e ri

Viti i ri 2015 në metropole të ndryshme të botës është pritur në mënyrë spektakolare.

Viti i ri në Moskë është pritur me fishekzjarrë të shumtë në qendrën e qytetit. Në Berlin në koncertin ën qiell të hapur para Portës së Brandenburgut, të pranishmëve i është bashkangjitur edhe artisti i serialit “Rojete  Plazhit”, Dejvid Haselhof, grupi “Hoteli I Tokios”, dhe shumë artistë tjerë.

Në Parisë, rruga kryesore e qytetit “Shanselize”, ka qenë e mbyllur për komunikacion, ku qytetarët kanë pasur mundësi në mesnatë të shikojnë vezullimet nga “Porta Triumfale”.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close