fbpx

Momenti i vrasjes së pengmarrësit në Sidney (VIDEO)

Janë publikuar pamjet nga momenti kur forcat australiane ndërhyjnë për ti dhënë fund pengmarrjes në Lindt Chocolate Cafe.

Në pamje shihet se menjëherë pas hyrjes së forcave speciale në kafene, ka një shkëmbim zjarri me xhihadistin pengmarrës Man Haron Monis. Pengmarrësi ishte mes të vrarëve. Gjatë shkëmbimit të zjarrit jetën gjithashtu polici Tori Johnson dhe një grua që mbrojti miken e saj shtatzënë.

Ndërhyrja ka zgjatur 34 sekonda. Shikoni videon./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button