fbpx

Sot mbahet marshi i punëtorëve seksual në Shkup

Me çadra të kuqe, sot për herë të shtatë në qendër të Shkupit do të mbahet marshi i valltareve dhe valltarëve, operatorëve hotlajn…

Marshit do ti bashkëngjiten edhe aktivistë për të drejtat e njeriut dhe përkrahësit e tyre. Marshi do të fillojë në orën 12 në rrugën Maqedonia.

„17 Dhjetori është ditë ndërkombëtare kundër dhunës ndaj punëtorëve seksual, dhe për këtë shkak ne do të mbajmë një marsh në shenjë solidariteti dhe kyqje në shënimin global të kësaj dite  me moton ‘Stop dhunës ndaj punëtorëve seksual”, thuhet në njoftim.

Lajme të ngjashme

Back to top button