fbpx

Spasovski: Qeveria nuk përfill kërkesat e 10 mijë studentëve, koha që të largohet

Qevria e Nikolla Gruevskit vendosi që të promovojë të ashtuquajturin provim shtetërorë të dielën duke mos respektuar qëndrimin e 10 mijë studentëve dhe fakultetet që e kanë hedhur poshtë provimin shtetërorë, reagon Oliver Spasovski nga LSDM. Sipas tij zgjidhja e këtij problemi me arsimin që imponon qeveria qëndron tek largimi i kësaj qeverie.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close