fbpx

Ndërtimet abuzive në bregdet, Rama: Operacioni, gati në shtator

Kreu i PS-se, Edi Rama dhe kryeministër i ardshëm i Shqipërisë i ka quajtur kancer agresiv në veprim ndërtimet pa leje në bregdet, duke paralajmëruar një operacion të gjërë e të thellë kundër tyre, që do të jetë gati në muajin shtator.

Deklaratën Rama e ka postuar ne profilin e tij në Twitter dhe garanton se operacioni nuk do të ndalet deri në vendosjen e sundimit të ligjit mbi territorin.

 “Ndërtimet abuzive në bregdet një kancer agresiv në veprim! Duhet një operacion i gjerë e i thellë. Policia e Shtetit ne krye!”Stop Rrënimit“- shkruan Rama në profilin e tij. 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close