fbpx

Rrahje mes shqiptarëve në Kumanovë

Gjashtë persona nga Sllupçani kanë rrahur një bashkë moshatar nga Kumanova.

Ngjarja ka ndodhur muajin e kaluar, kur një djalë 18 vjeçar është rrahur me F.O.(18) nga f.Sllupçan. Gjatë përleshjes janë përfshirë edhe Q.R.(18), F.M.(18), B.M.(18), B.A. dhe G.I.(16) të gjithë nga Sllupçani. Ata e kanë rrahur djalin dhe i kanë shkaktuar lëndime në trup.

Policia e Kumanovës ngriti padi penale kundër personave të lartëpërmendur për dhunë.

Lajme të ngjashme

Back to top button