fbpx

Hashim Thaçi uron festën e pavarësisë së Shqipërisë: Ngjarje e madhe historike

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar sot festën e pavarësisë së Shqipërisë.

Në një postim në Facebook, Thaçi shkruan:

“ Sot bashkatdhetarët tanë kudo që jetojnë festojnë një ngjarje të madhe historike, Ditën e Flamurit, Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Kjo ngjarje ka frymëzuar dhe kultivuar gjerësisht ndjenjën dhe idenë e lirisë për vite me radhë edhe në viset e mbetura jashtë Shqipërisë së 28 nëntorit 1912. Shqipëria sot feston 102 vjetorin e pavarësisë, me pozicionin më të mirë politik, diplomatik dhe perspektivë të qartë. euroatlantike. Gjithë qytetarëve shqiptarë, kudo që jetojnë, urime Dita e Flamurit Kombëtar, urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë”.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close