fbpx

Zhernovski: Maqedonia ka blerë mjete për përgjim

Lideri I PLD, Andrej Zhernovski, tha se Maqedonia është ndër vendet e rajonit që ka  blerë përgatitje për përgjim.

“Kjo mundëson që të ndiqen dhe përgjohen informacionet digjitale, internet dhe telefonat mobil. Për këto ndjekje të adresave të internetit është inkuadruar një kompani me renome”, tha Zhernovski

Ai tha gjithashtu se e ashtuquajtura “bombë” që e paralajmëroi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, do të ketë efekt, por përsëri sipas tij bomba më e madhe është populli në Maqedoni.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close