fbpx

Leonora Jakupi: Urime SHQIPERI 102 Vjetorin

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka uruar të gjithë shqiptarët për festat e nëntorit.

“Urime SHQIPERI 102 Vjetorin
Urime 28 Nëntori ditë historike ku më : 1912 – Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë dhe shpalli pavarësinë e Shqipërisë.
1997 – Paraqitja e parë publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
1955 – Ditëlindja e komandant të UÇK-së Adem Jashari”, ka shkruar Jakupi./Indeksonline/

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close