fbpx

Allegri synon ta mposht Atletico Madridin

Juventusi shënoi fitore të rëndësishme ndaj Malmos me rezultat 0:2, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pas këtij trepikëshi të madh, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri synon që në ndeshjen e radhës ta mposht Atletico Madridin dhe ta përfundoj fazën e grupeve në vendin e parë në Grupin A.

“Ne duhet të përpiqemi për të fituar, sepse ne kemi mundësinë për të përfunduar të parët. Do të jetë një mbrëmje e bukur, por ne do të duhet të marrë një rezultat të mirë në mënyrë që të vulosin kualifikimin tonë dhe pretendojnë vendin e parë.”, ka deklaruar Allegri pas ndeshjes për Sky Sport Italia.

Juventusi është në vendin e dytë në Grupin A me 9 pikë të tubuara, tre më pak sesa Atletico Madrid që është e para. Kurse, në vendin e tretë është Olympiacos me 6 pikë, por ende ka gjasa ta kaloj fazën e grupeve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close