fbpx

Hasi siguron Europa Leaguen (Video)

Anderlechti i Besnik Hasit ka arritur fitoren e parë në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur në shtëpi skuadrën turke, Galatasaray, me rezultat 2:0.

Kjo ishte fitorja e parë për Besnik Hasin në karrierën e tij në Ligën e Kampionëve, ndërsa golat në këtë fitore, i shënoi Mbemba.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Arsenali në Emirates, ka mposhtur Dortmundin, me rezultat 2:0.

Sanogo dhe Sanchez, ishin realizatorët për Arsenalin.

Pas xhiros së pestë, Dortmundi udhëheq me 12 pikë, Arsenali 10, Anderlecht 5 dhe Galatasaray 1


| Goal Mbemba – Anderlecht 1: 0 Galatasaray… by Soccer-Way

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close