fbpx

”LGBT Junajted” organizon ekspozitë në Tetovë

Shoqata ”LGBT Junajted” Tetovë organizon hapjen e ekspozitës së parë të personave LGBT në Tetovë me titull “Të DREJTAT E LGBT = TË DREJTAT E NJERIUT” me rastin e shënimit të 10 Dhjetorit, Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut. Ekspozita do të mbahet te Qendra Për Bashkëpunim Ballkanik Loja (CBC LOJA) në Tetovë.

“Nëpërmjet fotografive do të mund nga afër të shihni aktivizmin e LGBT Junajted në Tetovë gjatë dy viteve të fundit, për të vazhduar pastaj me shfaqen e filmit ”Skandal” që është një film dokumentar nga Shqipëria dhe për të mbaruar me një koktej solemn” thonë organizatorët.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close