fbpx

FIFPro shpalli 20 mbrojtësit më të mirë (Video)

FIFA FifPro e ka shpallur listën e 20 mbrojtësve më të mirë në botë. Lista e shkurtuar në 20 do përbëhet nga mbrojtës të shumtë të Realit, Barcelonës dhe Bayern Munchen. Lista përcaktohet nga votat e lexuesve të FIFA-s nga mbarë bota. Këta mbrojtës janë kandidatë potencialë për të zënë vend në katërshen e formacionit më të mirë të vitit në FIFA.

Lista është kjo:

David Alaba (Austria / FC Bayern München)
Jordi Alba (Spain / FC Barcelona)
Dani Alves (Brazil / FC Barcelona)
Jerome Boateng (Germany / FC Bayern München)
Daniel Carvajal (Spain / Real Madrid CF)
David Luiz (Brazil / Paris St-Germain FC)
Filipe Luis (Brazil / Chelsea FC)
Diego Godin (Uruguay / Atlético Madrid)
Mats Hummels (Germany / Borussia Dortmund)
Branislav Ivanovic (Serbia / Chelsea FC)
Vincent Kompany (Belgium / Manchester City FC)
Philipp Lahm (Germany / FC Bayern München)
Marcelo (Brazil / Real Madrid CF)
Javier Mascherano (Argentina / FC Barcelona)
Pepe (Portugal / Real Madrid CF)
Gerard Pique (Spain / FC Barcelona)
Sergio Ramos (Spain / Real Madrid CF)
Thiago Silva (Brazil / Paris St-Germain FC)
Raphael Varane (France / Real Madrid CF)
Pablo Zabaleta (Argentina / Manchester City FC).

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close