fbpx

Argjentinë, këngëtari vdes në skenë

Një këngëtar ndërroi jetë duke performuar në skenë pasi ra në kontakt me rrymën elektrike kur preku një fije të këputur të mikrofonit të tij. 

21-vjeçarit Agustin Briolini i ndaloi menjëherë zemra dhe përpjekjet e paramjekësorëve nuk arritën ta shpëtonin muzikantin e ri, i cili ndërroi jetë në spital.

Briolini ishte vokalisti i grupit argjentinas Krebs, bandë që po bëhej gati për lançimin e albumit të parë.

“Jemi në shekullin 21 dhe gjëra të tilla nuk duhet të ndodhin. Është e pabesueshme”, thanë anëtarët e tjerë të bandës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close