fbpx

Mot me diell dhe vranësira

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira mesatare deri të mëdha.

Nëpër disa fushëgropa do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta, posaçërisht në orët e paraditës. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus katër deri në dy, ndërsa ajo e ditës prej katër deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit rreth zero dhe me atë ditore deri shtatë gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të mbizotërojë kryesisht mot me vranësira me kushte për shi të përkohshëm lokal, veçanërisht të enjten. Nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close