fbpx

Pianisti Shkëlzen Baftijari, sonte me koncert duo piano para publikut tetovar

Sonte në orën 19:30, në sallën e madhe të Qendrës për Kulturë –Tetovë, do të mbahet koncert duo- Piano të Pianistëve Shkëlzen Baftiari dhe Kristijan Karovski.

Për herë të parë një koncert në piano mbahet në dy piano njëkohësisht në skenë.

Pianistët e mirënjohur do të interpretojnë pjesë nga repertori i kryeveprave botërore.

Ky koncert zhvillohet si pjesë e agjendës së manifestimit `Tetova Feston Nëntorin`.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close