fbpx

Më 27 nëntor Kosova me qeveri?

Pas nënshkrimit të marrëveshjes PDK-LDK, Hashim Thaçi dhe Isa Mustafa janë takuar së bashku për të biseduar lidhur me ndarjen e posteve në qeverinë e re.

Lideri i PDK-së dhe ai i LDK-së janë pajtuar që gjatë ditëve në vijim të caktojnë ditën e zhvillimit të seancës konstetuive, tranbsmeton Indeksonline.

Burimet brenda portalit kanë thënë se data e seancës konstetuive mund të jetë 27 nëntori, kur edhe pritet të formohet qeveria e Kosovës.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close