fbpx

Ja lista e plotë e ushqimeve për flokë të shëndetshëm

Përpos maskave, ekziston një recetë që ju keni mundësi zgjedhje për tu ushqyer dhe për të marë rezultatin që dëshironi për flokë të gjatë dhe të shëndetshëm. Teksa shampo apo trajtimet e ndryshme nuk kanë një efekt të mirë, ju nuk duhet të shqetësoheni pasi primare janë ushqimet që ju konsumoni.

Mjekët kanë renditur një sërë ushqimesh, të cilat nëse i konsumoni në mënyrë të rregullt, atëherë flokët do të jenë të fortë dhe plot shkëlqim.

Nëse ju konsumoni çdo ditë një nga këto ushqimet e renditura më poshtë, do të keni flokë vërtet shumë të fortë. Ato janë salmoni, fasulet, boronica, arrat, spinaqi, midhjet, vezet, domatet, bulmetrat dhe në fund bizelet.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close