fbpx

Thaçi: Vdekja e Petrit Bushatit humbje e madhe për të gjithë ne

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka deklaruar se me keqardhje e pranuam lajmin për vdekjen e ambasadorit shqiptar në Maqedoni, Petrit Bushati.

“Ndarja nga jeta e diplomatit Petrit Bushatit paraqet një humbje të madhe për të gjithë ne, për familjen, shoqërinë dhe politikën shqiptare. Në emrin tim personal dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta”, ka shkruar Thaçi.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close