fbpx

Ivica Daçiç sulmon Kroacinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka sulmuar Kroacinë, duke e quajtur këtë shtet një shtet “racist” kundrejt serbëve dhe Serbisë, për shkak se edhe disa tabela në serbisht në Vokovar u hoqën nga kroatët.

Daçiç theksoi se Kroacia nuk është Haga që të mund të ankohet se përse u lirua Vojislav Shesheli, që sipas tij, janë vetëm procedura të Tribunalit Ndërkombëtar, arsyet përse është liruar lideri i radikalëve serbë

Tags

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close