fbpx

Demiri: BDI të padefinuar në “luftë”, të padefinuar edhe në paqe

Analisti politik Alajdin Demiri në një deklaratë për “REL” ka thënë se Bashkimi Demokratik për Integrim ashtu si në luftë edhe në paqe ka objektiva të padefinuara.

“Për çfarë flet BDI-ja dhe cilat janë ato objektiva të cilat dëshiron t’i realizojë? Ashtu sikur që ishin në luftë të padefinuar se a bëhet luftë për ndarje territoresh apo për ta mbrojtur Maqedoninë, ashtu janë edhe sot. Pra, BDI-ja nuk di apo nuk dëshiron t’i definojë (objektivat) dhe me këtë e mban peng politikën“, thotë Alajdin Demiri.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close