fbpx

Dobësohuni duke ngrënë supë

Pas dietave të ndryshme dhe palestrës e shikoni se nuk keni bërë progres me trupin tuaj, atëherë rikthehuni tek disa ushqime të cilat bëjnë mrekullinë. E thënë më ndryshe, ato janë ideale për dobësim pa ndonjë shpenzim të madh dhe pa shpenzuar shumë kohë.

Një ndër to është supa, e cila të krijon ndjesinë e ngopjes për një kohë të gjatë. Nëse kërkoni të dobësoheni, atëherë do t’iu duhet që të kurseni minimumi 500 kcal në ditë dhe maksimumi 1000 kcal në ditë nga ushqimi. Supa është ideale për dobësim.

Elementet ushqyes dhe kaloritë janë më të shpërqendruar, kështu kalojnë me gradualisht në gjak duke parandaluar luhatje të sheqerit

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close