fbpx

Fotografia e Isa Mustafës në Qeverinë e Rrahman Morinës

Ish deputeti Gani Geci rreth një viti më parë publikoi në faqen e tij në Facebook, një faqe gazete të ‘Rilindjes’ ku shihet Isa Mustafa në qeverinë e kohës se Rrahman Morinës.

“Te nderuar miq juve keni kërkuar te ju sjell foto dhe shkrimet ku Isa Mustafa ka qene i emëruar si ministër i qeveris se Rrahman Morines dhe Sllobodan Millosheviqit ne vitet 1988/89 dhe ne organet e masave te dhunshme ne Universitetin e Prishtinës. Unë asnjëherë nuk kam folur dhe nuk flas për dikën qe nuk mund ta mbuloj me fakte. Kur kam folur për komunistet e Stalinit Azem Sylen, kam folur me fakte se na kanë vra. Kur kam thëne se Bujar Bukoshi dhe Isa Mustafa ia kanë dhanë Xhavit Halitit dhe Azem Syliqit 36 milion DM e kam thene te vërtetën. Për me tepër shikojeni foton”, shkruante Geci në postimin e tij ne Facebook.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close