fbpx

Haradinaj: Koalicioni, fatkeqësi për vendin

 Me anë të një komunikate të shkurtër ka reaguar edhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në lidhje me koalicionin e arritur mes PDK dhe LDK.

Koalicioni i arritur mbrëmjen e së mërkurës në prezencë te Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ambasadores së SHBA, Tracey Jacobson, është cilësuar i pritshëm nga partia e drejtuar nga Ramush Haradinaj.

“Pas zhvillimeve në muajin e fundit kjo ishte e pritshme. Na vjen keq për prishjen e bllokut. AAK vazhdon me subjektivitetin e vet dhe me këmbënguljen për ndërtim të një vendi demokratik, të lirë prej korrupsionit dhe krimit të organizuar!” përfundon komunikata e AAK-së.

Edhe lideri i AAK, Ramush Haradinaj ka reaguar në rrjetin social “Facebook”, duke e cilësuar koalicionin si një fatkeqësi për vendin.

“Një qeverisje e tillë pati dështuar si mos më keq gjatë viteve 2008-2010. Përzierja e dy shkollave të dështuara qeverisëse do të shkaktojë regres të vazhdueshëm në Kosovë. Do të dështojnë sërish. Është çështje kohe, por fatkeqësi për vendin”, shkruan Haradinaj.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close