fbpx

Lube Boshkovski dënohet me 10 vite dhe 6 muaj burg

Gjykata themelore Shkupi 1, sot për herë të dytë solli vendimin për rastin ‘Rover’, ku të pandehurit akuzohen për vrasje të dyfishtë të Marijan Tushevski dhe Kiro Janev, që ndodhi në vitin 2001.

Ish ministri i punëve të brendshme Lube Boshkovski është dënuar me 10 vite dhe 6 muaj burg, ndërsa, Predrag Çubrilo, Millan Iliq, Millorad Kovaçeviq, janë dënuar me burgim të përjetshëm, ndërsa Vuk Vukiçeviq kësaj radhe është dënuar me 15 vite burg, shkruan Faktor.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close