fbpx

Conte: Shqipëria nuk është ekip i vogël

Selektori i Italisë, Antonio Conte, në deklaratën e tij të dhënë pas ndeshjes që skuadra e tij mposhti Shqipërinë me rezultat 1:0, ka përgëzuar të përzgjedhurit e De Biassit.
Conte shtoi se kishin përballë një kombëtare që po luan mirë ndeshjet e fundit, duke veçuar ndeshjet me Portugalinë dhe Francën.

“Luajtëm me një kombëtare që ka disa ndeshje të mira kohëve të fundit. Kjo kombëtare ka luajtur mirë në Portugali dhe në Francë”, deklaroi Conte.
Conte në vazhdim, foli për skuadrën e tij.

“Ne duhet të vazhdojmë të punojmë, në gjashtë ndeshjet e fundit, kemi pesë fitore. Njerëzit duhet të kenë durim për të parë më të mirën të Italia”, shtoi strategu o njohur italian.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close