fbpx

Mos i hudhni ushqimet e skaduara, ja si mund ti përdorni në mënyrë sa më efikase

1. BANANE

Pjesa e brendshme e bananes mund te perdoret per te llustruar kepucet prej lekure si dhe per te pastruar gjethet e luleve te shtepise.

2. BIRRA

Eshte nje perberes i natyrshem i flokeve. Nese do ta perziejme me veze te fresket, ajo do te sherbeje shume mire per t’i dhene forme flokeve tuaj dhe dhene atyre shkelqim.

3. KAFE

Pervecse mund te perdoret per te pasuar terrenin ku keni mbjelle bime, ajo mund te perdoret per te mbajtur larg nga ushqimet, si macet ashtu edhe mizat  e dheut.

4. QUMESHTI

Sherben per lustrimin e kepuceve prej lekure, per te hequr njollat nga teshat.

5. VEZA

E verdha e vezes ben mire per floket, ndersa e bardha e saj, e perzier me pak limon dhe mjalte, eshte nje maske e mire per fytyren ( lereni sepaku 20 min )

6. KOSI

Kosi eshte nje element qe mund te perdoret shume mire per trajtimin e fytyres, zbutes per floket, ajo eshte gjithashtu nje ushqyes i mire i lekures se thate, madje sherben edhe per lucidimin e eneve prej tunxhi.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close