fbpx

Mot me vranësira dhe reshje të shiut

Moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut. Më tepër reshje do të ketë në pjesët perëndimore, ndërsa do të fryjë erë e dobët nga jugu.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej gjashtë deri 12 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 14 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira mesatare dhe me reshje të dobëta dhe me intensitet mesatar të kohëpaskohëshme të shiut . Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 11 gradë, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri në 15 gradë Celsius.

Të mërkurën pritet në më shumë vende reshjet e shiut të jenë të mëdha, ndërsa në male të larta me mundësi që pasdite të ketë reshje të dëborës.

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close