fbpx

Serbi kapet me një ton droge

Polcia spanjolle sot ka kapur nje anije në ujërat Canaraibe rreth nje ton drogë (kokainë) Ekuipazhi i tij, i përbërë nga tre perspna te prire nga bosi serb njofton gezata spanjolle “El Correo” (“Su tripulación, formada por tres individuos, -dos de nacionalidad ucraniana y uno de nacionalidad serbia-”) trasnemton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

Me konkretisht policia Kombëtare, Gardës Civile dhe autoritetet tatimore kanë sekuestruar rreth 950 kg kokainë në bordin e varkë me vela Lirisë Belle, në një operacion të kryer dje rreth 200 kilometra në jug të Gran Canaria, nga një ekip i sulmit Agjencia Tatimore vela në bordin e patrullës zgalemi të kësaj Agjencie.

Informacioni fillestar erdhi nga Qendra për Analiza Detare dhe Operacioneve, bazuar në Lisbonë, dhe është koordinuar nga Qendra e Inteligjencës kundër Terrorizmit dhe Krimit të Organizuar, i cili është vënë në dispozicion të njësive spanjolle e informacionit dhe inteligjencës ishte gjeneruara ngaAgjencia Ndërkombëtare për barkë dhe ekuipazhin e saj.
Punëdhënësit baske do të shënojë pagën e një “mini Barcenas ‘dhe mban Sekretari i tij, ish gjeneralin

Një avion i Shërbimit Ajrore të patrullës Gardës Civile pjesëmarrëse pranë Agjencisë zgalemi Tatimore në përpjekjet e kërkimit varkë me vela Liberty Belle, e vendosur atë dje në mëngjes me vela në jug të ishujve Kanarie. Kur ai u afrua, anija ishte duke lundruar pa flamur.

Ekuipazhi i tij, i përbërë nga tre persona, dy prej kombësisë ukrainase dhe një kombësi Serbi, edhe një herë konfirmon përfshirjen e grupeve kriminale nga Evropa Lindore me aktivitetin kriminal të transportonte kokainë nga Amerika e Jugut në Evropë.

Të tre të arrestuarit do të dalin para drejtësisë për përfshirjen e tij të dyshuar në një organizatë kriminale dhe trafikut të drogës. Është planifikuar për të patrulluar zgalemi bashku me varkë me vela, ekuipazhit dhe konfiskuar drogës arrin në portin e Las Palmas në martën në mëngjes.””

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close