fbpx

Fotot e Enver Hoxhës në ceremoninë e 70-vjetorit të Çlirimit të Tiranës (Video)

 Fotot e diktatorit Enver Hoxha dhe brohorimat në emër të tij janë dëgjuar sot paradite në mes të Tiranës në 70 vjetorin e çlirimit të tij, pikërisht në ceremoninë ku mori pjesë kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama.

Veteranët e luftës mbanin në duar foto të Enver Hoxhës por edhe pankarta në të cilat shkruhej “Rroftë Partia Komuniste”.

Ndërsa kryeministri dhe kryetari i kuvendit po vendosnin kurorat me lule para bustit dhe bënin nderimin e rastit,  të vendosur mes turmave që kishin shkuar për të qenë pjesë e homazheve.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close