fbpx

Ja ku gaboi Pulev sipas Luan Krasniqit

Edhe boksieri i njohur shqiptar Luan Krasniqi, e komentoi fitoren e djeshme të Vladimir Klitschko ndaj Bullgarit Pulev.

Klitschko e fitoi duelin me nokaut në raundin e pestë ndaj Pulev, në një sfidë absolutisht të dominuar.

“Përshëndetje për sfidën e Klitschko dje, ishte një ndeshje e shkëlqyer. Kubrat Pulev luajti mjaft hapur dhe thjesht një gjë e tillë nuk funksionon në kategorinë e rëndë. Pulev kishte vetëbesim të tepruar,” shkroi Luan Krasniqi në Facebook.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close