fbpx

LSDM: Pas 9 viteve qeverisje, Gruevskit ju kujtua të ndërtojë rrugë

Pas nëntë viteve në qeveri, më në fund kryeministri Nikolla Gruevski dhe bashkëpunëtorët e tij paralajmëruan rrugë të reja, reagojnë nga LSDM-ja pas deklaratave të djeshme të ministres së punëve të Brendshme Gordana Jankullovska se gjatë këtyre 10 muajve kanë vdekur gjithsej 110 qytetarë. Sipas LSDM-së deri në këtë moment nga Qeveria nuk informojnë se sa nga këto aksidente janë për shkak të rrugëve të këqija në vend.

“Të kishin vetëm pak ndërgjegje deputetët e VMRO-së do të hiqnin dorë nga projektet milionëshe të qeverisë për fontana dhe Rrota dhe do të ndihmonin ato për ndërtimin e rrugëve ku si pasojë kanë vdekur shumë persona”, thonë nga LSDM-ja.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close